Saf Alüminyum Levhanın On Bir Avantajı

August 10, 2022
son şirket davası hakkında Saf Alüminyum Levhanın On Bir Avantajı

Avantajlar:

 

1. Küçük yoğunluk: saf alüminyumun yoğunluğu, demir yoğunluğunun yaklaşık %35'i olan 2700kg/m3'e yakındır.

 

2. Takviye: Soğuk işleme ile saf alüminyumun gücü iki katından fazla olabilir.Ayrıca magnezyum, çinko, bakır, manganez, silikon, lityum, skandiyum ve diğer elementler eklenerek alaşımlanabilir ve ısıl işlemle daha da güçlendirilebilir.Spesifik gücü, yüksek kaliteli alaşımlı çeliğinkiyle karşılaştırılabilir.

 

3. Çalışması kolay: Alüminyum herhangi bir döküm yöntemiyle dökülebilir.Alüminyum iyi plastisite, sac ve folyoya sarılabilir;Boru ve filament çekme;Çeşitli sivil profillere ekstrüde;Çoğu takım tezgahı, arabanın yüksek hızına, frezeleme, delme, planyalama ve diğer mekanik işlemlere ulaşabilir.

 

4. Korozyon direnci: alüminyum ve alaşımlı yüzeyi, yoğun, sağlam bir Al2O3 koruyucu film tabakası üretmek kolaydır.Bu koruyucu film ancak halojen iyonlarının veya alkali iyonlarının yoğun etkisi ile yok edilebilir.Bu nedenle alüminyum, atmosferik (endüstriyel atmosfer ve okyanus buharı dahil) korozyona ve su korozyonuna karşı iyi bir dirence sahiptir.Korozyon önleyici kullanarak çoğu asit ve organik maddenin korozyonuna direnebilir, zayıf alkali korozyonuna direnebilir;Alüminyum alaşımının korozyon direnci, koruyucu önlemler alınarak geliştirilebilir.

 

5. Düşük sıcaklık kırılganlığı yok: sıfır santigrat derecenin altındaki alüminyum, sıcaklık, mukavemet ve plastisitenin azalmasıyla azalmayacak, ancak artacaktır.

 

6. İyi elektriksel ve termal iletkenlik: Alüminyumun elektriksel ve termal iletkenliği gümüş, bakır ve altından daha düşüktür.

 

7. Güçlü yansıma: Alüminyum parlatma yüzeyinin beyaz ışık yansımasına% 80'den fazla olması, saflık ne kadar yüksek olursa, yansıma o kadar yüksek olur.Aynı zamanda alüminyum, kızılötesi, ultraviyole, elektromanyetik dalga, termal radyasyon vb. için iyi bir yansıma performansına sahiptir.

 

8. Manyetik yok, kıvılcım etkisi yok.

 

9. Ses emilimi vardır.

 

10. Nükleer radyasyon direnci.

 

11. Güzel.

 

 

Saf Alüminyum Levha Uygulaması

 

1060 saf alüminyum levha, ürünlerin düşük mukavemet gereksinimlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.Ürünler genellikle tabelalarda, reklam panolarında, bina dış dekorasyonunda, otobüs gövdesinde, yüksek binalarda ve fabrika duvar gövdesi süslemelerinde, mutfak lavabosunda, lamba tutucuda, fan kanadında, elektronik parçalarda, kimyasal ekipmanlarda, mekanik parçalarda, sac veya eğirme içbükey eşyaların derin çiziminde kullanılmaktadır. , kaynak parçası, ısı eşanjörü, saat yüzeyi ve plakası, levha, mutfak eşyaları, süs eşyaları, yansıtıcı ekipman vb.

 

1100 SAF ALÜMİNYUM ŞERİT EKİPMAN, ISI alıcı, şişe kapağı, baskı plakası, yapı malzemeleri, ısı eşanjörü bileşenlerinde genellikle kullanılır, ayrıca derin damgalama ürünlerinde de kullanılabilir.Yemek pişirme gereçlerinden endüstriyel ekipmanlara kadar çeşitli alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

1050 SAF alüminyum şerit genellikle GÜNLÜK ihtiyaçlar, aydınlatma cihazları, REFLektörler, süs eşyaları, kimya endüstrisi kapları, ısı emici, işaretler, elektronik, lambalar, isim levhaları, elektrikli ev aletleri, damgalama parçaları ve diğer ürünlerde kullanılır.Yüksek korozyon direnci ve şekillendirilebilirlik gerektiren ancak yüksek mukavemet gereksinimleri gerektirmeyen bazı durumlarda, kimyasal ekipman tipik kullanımıdır.